Anasayfa / YAZILAR / TURİZM BELGELERİ / Turizm Ruhsatı Almak İçin

Turizm Ruhsatı Almak İçin

TURİZM RUHSATI ALMAK İÇİN

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından 1. sınıf lokanta belgesi artık verilmiyor. Özel tesis belgesi dışında lokantalara verilen bir belge yok.

TURİZM RUHSATI ALMAK İÇİN

       Turizm ruhsatı yani turizm işletme belgesi almak için Turizm Bakanlığı’na başvuru yapmak gerekmektedir. Turizm ruhsatının nev-i tesisin özelliklerine göre değişir. Bunlardan bazıları 1. sınıf lokanta, özel tesis, günübirlik tesis, otel, pansiyon, apart otel, butik otel, tatil köyü, tatil kompleksi vs. dir. Turizm ruhsatı almak için yukarıda saymış olduğumuz tesislerin istenilen özelliklerini taşımanız gerekmektedir.

       Turizm ruhsatı almak için öncelikle tesis tanıtım raporunu eksiksiz tamamlamanız gerekir. Turizm Bakanlığı’nın istemiş olduğu diğer evraklarla beraber müracaat edip belge talebinde bulunabilirsiniz. Kontrolörler Kurulu Başkanlığı’nın görevlendirdiği uzman kontrolörler tesisi yerinde inceleyip, tesis tanıtım raporunda yazılanlarla gördüklerini karşılaştırıp başkanlığa denetim raporlarını sunarlar. Eksik husus tespit edilmediyse ve mevzuata uygun tesisseniz belge harçları için harç yazısı yazarlar. Harçları yatırıp belgenizi alabilirsiniz.

       Turizm ruhsatı alma başvurunuzu yaparken özellikle dikkat etmeniz gereken hususlar; talep ettiğiniz belge ile tesisinizin uyumlu olması, eksiksiz evrak sunmak ve tesisin denetim zamanında faaliyette olması. Faaliyette olmayan tesisler de denetim yapılmaz.

 

 

Hakkında Ankara Danışmanlık

Ankara Danışmanlık kuruluş 1986.
x

ANKARA DANIŞMANLIK

2018 YILI TURİZM BELGESİ BELGE HARÇLARI

  2018 YILI TURİZM BELGESİ BELGE HARÇLARI 2018 Yılında turizm işletme belgesi ...

Turizm Belgeli Tesis Sayısının Artırılması

Turizm Belgeli Tesis Sayısının Artırılması Milli Eğitim Bakanı Yılmaz, Sivas Hilton Garden ...

Kopyalama Yasaktır..Ankara Danışmanlık.