TURSAB BELGESİ ÜCRETİ 2024

TURSAB üyelik kayıt ücreti ne kadar diye bahsedecek olursak. Turizm sektörünün parlayan yıldızı Seyahat Acentesi işi gün geçtikçe daha çok revaşta olmaya devam ediyor. Turizm sektöründe bir çok yatırımcı tarafından kullanılan Seyahat Acentası Belgesi alıp 2024 yılında seyahat acentesi kurmak için gerekli masraflar belli oldu.
A tipi, B tipi ve C tipi seyahat acentası için yatırılması gereken ücretleri aşağıda görebilirsiniz.

TURSAB BELGE FİYATI


Seyahat Acentası Belgeyi yani Tursab belgesi ne kadar diye merak edenler için 2023 yılından 2024 yılına geçtiğimiz şu günlerde Tursab belgesi ile yapılan yatırımlarda hızla devam etmektedir. Tursab belgesi alan yatırımcılar tatil turizmi dışında sağlık turizmi ile de ilgilenmektedirler. Peki tursab belgesi 2024 yılında ne kadar.

TURSAB Üye kayıt ücreti ve yıllık aidat ücreti her takvim yılı başından geçerli olmak üzere o yıl için 213 Sayılı Vergi Usul Kanunu’nun mükerrer 298’inci maddesi uyarınca tespit ve ilan edilen yeniden değerleme oranında artırılarak uygulanır.
2024 yılı için belirlenen üye giriş aidatı 359.476,83 TL (Üye kayıt ücreti üyelik işlemleri esnasında bir defaya mahsus tahsis edilir. Bakanlık tarafından işletme belgesinin düzenlenerek Birliğe üyeliğin kesinleşmesi durumunda geri iadesi mümkün değildir.)

2024 yılı yıllık aidat miktarı ise 17.973,85 TL’dir. (Bakanlık tarafından işletme belgesinin onaylandığı yıl dahil olmak üzere, 213 Sayılı Vergi Usul Kanunu’nun mükerrer 298’inci maddesi uyarınca tespit ve ilan edilen yeniden değerleme oranında her sene tahsil edilir.)
TÜRSAB üyeliği Bakanlık tarafından işletme belgesinin düzenlenmesi ile kesinleşir. Üyelik aidatının belirlenmesinde belgenin verildiği yıl esas alınır.