İçeriğe geç
Anasayfa » BELEDİYE RUHSATLI TURİZM TESİSLERİ İÇİN SON BAŞVURU TARİHİ

BELEDİYE RUHSATLI TURİZM TESİSLERİ İÇİN SON BAŞVURU TARİHİ

BELEDİYE RUHSATLI TURİZM TESİSLERİ İÇİN SON BAŞVURU TARİHİ

 

Son Başvuru Tarihi 28 Temmuz 2022

“Belediye Belgeli İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsatı’na sahip konaklama ve plaj tesislerine, 28.07.2021 tarihinde yürürlüğe giren 2634 sayılı Turizmi Teşvik Kanunu’nun Geçici Madde 11 hükmü kapsamında Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Basit Konaklama ve Plaj İşletmesi Turizm İşletmesi Belgesi alma zorunluluğu getirildi. 28 Temmuz 2021 öncesinde ve sonrasında işyeri açma ve çalışma ruhsatı alan işletmeler başvuru yapacak. Belgelendirmeye ilişkin tüm başvurular, elden veya posta yoluyla yapılacak.

 

SON TARİH 28 TEMMUZ 2022

Son başvuru tarihi 28 Temmuz 2022. Başvuruda bulunmayan konaklama ve plaj tesisleri, işyeri açma ve çalışma ruhsatı Bakanlıkça yapılan bildirim üzerine yetkili idare tarafından bir ay içinde iptal edilecek ve faaliyetlerine son verilecektir.

Turizm işletme belgesi başvurusu için gereken evraklar tesisin adı, adresi, iletişim bilgileri, tesisin işletmeye açık ve kapalı olduğu dönemlere ve tesis kapasitesine ilişkin bilgilerin de yer aldığı başvuru dilekçesi ile birlikte, işyeri açma ve çalışma ruhsatı, güncel adres ilişkin yazı ve başvuru sahibinin gerçek kişi olması durumunda imza beyannamesi. Plaj işletmesi olması durumunda, plajın işletmecinin kullanımında olduğunu gösteren belge (Sözleşme) ile birlikte başvurulur.