Anasayfa / YAZILAR / TURİZM BELGELERİ / Turistik Tesis Belgesi

Turistik Tesis Belgesi

Turistik Tesis Belgesi (Turizm İşletme Belgesi)

Turistik tesis belgesi yani orijinal adıyla Turizm İşletme Belgesi Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından verilmektedir. Turizm Bakanlığı’nın istemiş olduğu kriterleri sağlamış olmak belge hakkı kazanmış olmak demektir. Her turizm tesisi için bakanlığın istemiş olduğu bir takım kriterler vardır. Daha geniş bilgi edinebileceğiniz Turizm İşletme Belgesi sayfamıza göz gezdirip bilgi edinebilirsiniz.

Turistik tesis belgesi almak için öncelikle tesisin niteliği, kapalı alan m2 si, sağladığı hizmetler ve kapasitesini iyi bilmeniz gerekmektedir. Mevzuata uygun başvuruların olumlu değerlendirildiği Turizm Bakanlığı’nda konuyla Kontrolörler Kurul Başkanlığı ve çalışanları ilgilenmektedir. Konusunda uzman personelin görev aldığı kurul, her müracaatı inceler niteliğine göre talepleri değerlendirir. Mevzuata uygun bulunan başvurular kontrolör veya kontrolörler tarafından incelenir ve raporla kurul başkanlığın bilgilendirilir. Kurulda uygun görürse, belge hakkı kazandığınıza dair talep eden tesis işletmesine harç yazısı yazar. Harçlar yatırıldıktan sonra belge tanzim edilip adrese postalanır veya kuruluş yetilisine teslim edilir.

Konuyla ilgili geniş bilgi vermeye çalıştığımız sitemiz de ihtiyacınız olan her türlü bilgi mevcuttur.

Turistik Tesis Belgesi

TURİSTİK TESİS BELGESİ

Hakkında Ankara Danışmanlık

Ankara Danışmanlık kuruluş 1986.
x

ANKARA DANIŞMANLIK

Turistik Tesislerde Bedensel Engelli Düzenlemeleri

Turistik Tesislerde Bedensel Engelli Düzenlemeleri Turizm İşletme Belgesi Olan Tesislerde Bedensel Engelli Düzenlemelerine ...

Turizm Tesisleri

TURİZM TESİSLERİ Turizm Tesisleri  Belgelendirilen Tesis Türleri Konaklama Tesisleri: Otel Tek yıldızlı ...

Kopyalama Yasaktır..Ankara Danışmanlık.