YATIRIM TEŞVİK BELGESİ NEREDEN NASIL ALINIR

Yatırım Teşvik Belgesi Alma

Yeni bir yıla girdiğimiz şu günlerde Yatırım Teşvik Belgesi hakkında en çok merak edilen sorularınızın cevaplarını bulacağınız yazılar kaleme almak istedik. Öncelikle ilk sorumuzdan başlayalım. Yatırım Teşvik Belgesi Nereden Nasıl Alınır?

 

 

 

 

Kısaca ifade etmek gerekirse Yatırım Teşvik Belgesi nereden nasıl alınır diyenler için öncelikle önceden Ekonomi Bakanlığı tarafından düzenlenen ve yanı bakanlıktan alınan belgeyi daha sonra Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı vermeye başlamıştır. Bakanlık yapılan müracaatları değerlendirip değerlendirmeyi ve belge id numarasını da yine E-Tuys sistemi üzerinden vermektedir. Yatırım teşvik belgesi alma isteyenleri aşağıdaki metne uygun müracaat etmesi gerekiyor.

Yatırım Teşvik Belgesi için Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına  müracaat edilmesi gerekmektedir. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı nın incelemesinin ardından eksiksiz müracaatların uygun bulunması halinde E-Tuys sisteminde Yatırım Teşvik Belgesi nin düzenlenmesi ile sonuçlandırılabilmektedir.

 

Yatırım teşvik belgesi nereden alınır

 

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığından, nasıl alınır E-TUYS sisteminden.  Sorusunun ayrıntılı cevapları için “Ankara Danışmanlık” olarak vermiş olduğumuz danışmanlık hizmeti doğrultusunda destek sağlayabilmekteyiz.