Yatırım Teşvik Belgesi Nedir

Yatırım Teşvik Belgesi Nedir

YATIRIM TEŞVİK BELGESİ NEDİR

Sanayi yatırımından, otel yatırımına bir çok sektöre yatırım teşvik belgesi alıp teşviklerden yararlanılabilir. Peki yatırım teşvik belgesi nedir?

Yatırım teşvik belgesi Türkiye Cumhuriyeti tarafından, yatırım oranının arttırılması amacıyla, yatırımın cinsine bağlı olarak değişen oranlarda yatırımcıya sunduğu desteklerin tümüne yatırım teşviki denir. Yatırım teşvik belgesi ise Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Yabancı Sermaye ve Teşvik Uygulama Genel Müdürlüğü tarafından istihdamı arttırıcı, teknolojik gelişme ve yenilikleri bölgelere taşıyan ve bölgeler arası kalkınmışlık seviyelerini dengeleyip rekabet gücünü arttıran yatırımlara verilen belgedir. Bakanlığın belirlediği bölgeler ve yatırım konularına verilen yatırım primlerinden ve diğer yatırımı arttırıcı teşviklerden yararlanmak için yatırımcının bu belgeye sahip olması gerekir.

Yatırım teşvik belgesi nedir sorusunun kısaca anlatımı: Yatırım teşvik belgesi ile yapacağınız yatırımlarda devlet yardımlarından yararlanabilirsiniz. Türkiye’de yatırım teşvik belgesi ile bölgesel teşviklerden yararlanabilmek için yatırım teşvik belgesi almanız gerekmektedir.  Genel yatırım teşvik ve bölgesel teşvik diye ayrılan devlet yardımlarının oranı yatırımın konusuna ve bölgesine göre değişmektedir.

YATIRIM TEŞVİK BELGESİ ÖRNEĞİ

Yatırım Teşvik Belgesi Örneği
Yatırım Teşvik Belgesi Örneği
Yatırım Teşvik Belgesi Örneği
Yatırım Teşvik Belgesi Örneği 2
Yatırım Teşvik Belgesi Örneği
Yatırım Teşvik Belgesi Örneği 3

Yatırım Teşvik Belgesi

 

Call Now ButtonAnkara Danışmanlık