Anasayfa / YAZILAR / YABANCI ÇALIŞMA İZNİ / Yabancı Sağlık Sigortası

Yabancı Sağlık Sigortası

Yabancı Sağlık Sigortası

Yabancı Sağlık Sigortası

Yabancı Özel Sağlık Sigortası

Yabancı ülke vatandaşlarına özel sağlık sigortası: Nisan ayında yürürlüğe giren yönetmelikle ikamet izni ve uzun dönem ikamet izni almak isteyen yabancılara özel sağlık sigortası yaptırma zorunluluğu getirildi. İkamet izni almak isteyen yabancılar için istenilen evraklar arasında sağlık sigortası poliçelerini ibraz etmek zorundalar.

Yabancılar Türkiye’de bir işverenin yanında yada bağımsız çalışmadan önce çalışma ve sosyal güvenlik bakanlığından yabancı çalışma izni almalılar. Çalışma izni olmayan yabancıların çalıştığı tespit edilirsi hem yabancıya, hemde işverene idari para cezası uygulanmaktadır.

Yabancılar ikamet izni almak için sağlık sigortasını kesinlikle yaptırmak zorunda; yabancılar ve uluslararası koruma kanunu kapsamında ikamet izni almak isteyen yabancılar sigorta şirketlerinde özel sağlık sigortası yaptırıyorlar. 2014 yılında çıkan yönetmeliklerden olan yabancılara sağlık sigortası bir çok özel sigorta şirketin kapsamında olup, bu konuda şimdiden kendi özel fiyat ve teklifleri ile poliçe kesmekteler.

YABANCILARA ÖZEL SAĞLIK SİGORTASI

YABANCILARA ÖZEL SAĞLIK SİGORTASI

Hakkında Ankara Danışmanlık

Ankara Danışmanlık kuruluş 1986.
x

ANKARA DANIŞMANLIK

Aksigorta, oturma izni almak için başvuran yabancı uyruklu kişiler tarafından da kullanılabilir hale getirmek için özel sağlık sigortası ürününü güncelledi

Aksigorta ikamet izni almak için başvuran yabancı uyruklu kişiler tarafından da kullanılabilir hale ...

Yabancılara Sigorta Nasıl Yapılır

YABANCILARA SİGORTA NASIL YAPILIR Yabancılara sigorta yapılması için sigorta yaptıracak yabancının bir ...

Kopyalama Yasaktır..Ankara Danışmanlık.