Anasayfa / YAZILAR / YABANCI ÇALIŞMA İZNİ / Yabancı Doktora Kamuda Çalışma İzni

Yabancı Doktora Kamuda Çalışma İzni

Yabancı Doktora Kamuda Çalışma İzni

yabancı doktor çalışma izni

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu Keşan’da yabancı doktorların çalıştırılması ile ilgili açıklama yaptı.

Diploması ve uzmanlığı YÖK’den onaylanmış yabancı doktorlara kamuda çalışması için yabancı çalışma izni verilebilecek.
Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, ‘Diploması ve uzmanlığı, Yüksek Öğretim Kurumu yönünden onaylanmış yabancı uyrukluları kamuda çalıştırabileceğiz. Sağlık turizmi ve belde hastaneleri açısından bizim için önemlidir’ dedi.

Müezzinoğlu Türkiye’de çalışan yabancı doktor sayısını sorması üzerine, takribî 500 yabancı doktorun Türkiye’de çalıştığını söyledi.

Yabancı doktorların kamuda değil özel sektörde çalıştığını ifade eden Müezzinoğlu, Yabancı istihdamı hakkında yasa tasarısı Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde. Ocak ayında umumi kurula gelir ve onaylanırsa, diploması ve uzmanlığı, Yüksek Öğretim Kurumu yönünden onaylanmış yabancı uyrukluları kamuda çalıştırabileceğiz. Sağlık turizmi ve belde hastaneleri açısından bizim için önemlidir’ dedi.

Mehmet Müezzinoğlu, şöyle devam etti  “Sağlıktaki teknolojileri dünyanın hangi noktasında ne varsa bunları bu ülkeye ve bu memleket insanına kazandırıyoruz, kazandırmak bu şeklinde bir sorumluluğumuz var. Özellikle gece uçuşlu ambulans helikopterlerimizi devreye sokacağız. Gün doğumundan gün batımına kadar bulunan süreçte hasta doğru adrese acil biçimde taşınabiliyordu lakin hava karardıktan sonra kara ambulanslarıyla en yakın hastaneye götürülüyordu. Hasta için gereksinim bulunan ileri bir merkez ise sabahı bekliyorduk. Şimdi bundan böyle en doğru adrese gece de götüreceğiz inşallah. Bu 2015’te vatandaşımıza dokunan, onları bire bir ilgilendiren konudur.” dedi.

 

Hakkında Ankara Danışmanlık

Ankara Danışmanlık kuruluş 1986.
x

ANKARA DANIŞMANLIK

Yabancı Çalıştırmak İsteyenlerin Yapması Gerekenler

YABANCI ÇALIŞTIRMAK İSTEYENLERİN YAPMASI GEREKENLER Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından verilen ...

Yurt İçinden Yapılacak Çalışma İzni Başvuruları 2018

YURT İÇİNDEN YAPILACAK ÇALIŞMA İZNİ BAŞVURULARI 2018 Yurt İçinden Yabancı Çalışma İzni ...

Kopyalama Yasaktır..Ankara Danışmanlık.