Yabancı Çocuk Bakıcısı Çalışma İzni 2018

Yabancı Çocuk Bakıcısı Çalışma İzni 2018

YABANCI ÇOCUK BAKICISI ÇALIŞMA İZNİ 2018

Çocuklarına bakması için yabancı çocuk bakıcısı bulan vatandaş çalışma izni almayı ve bunu nasıl alacağını araştırıyor. Çocuk bakıcısı önemli bir konu olduğu için, bu konuda hassasiyet göstermeleri doğal.
Peki yabancı çocuk bakıcısı çalışma izni nasıl alınır?

Yabancı Çocuk Bakıcısı Çalışma İzni 2018

2018 yılı itibarı ile yabancı çocuk bakıcısı çalıştırmak isteyen aileler KEP hesabı almalılar. Bunu aldıktan sonra yabancı ile yapılan sözleşme, pasaport sureti, fotoğraf, bilgi vs. ile T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın sistemine başvuruyu yaparlar. Çalışma izni başvurusu yapmadan önde bilinmesi gereken bir kaç husus bulunmaktadır. Bunlardan biri daha önceden Türkiye’de kaçak çalışıp çalışmadığı, ikamet izninin olup olmadığı ve Türkiye’de çalışması için bir sakınca bulunup bulunmadığıdır. Şayet çocuk bakıcılığı yapacak yabancının ikamet izni varsa ve son alınan izin altı aylıksa yurt dışına id numarası alması için göndermeye gerek yok. Yoksa yurt dışına çıkmak zorunda. 2018 yılı değişikliklerinden en önemlisi KEP hesabı ve E-imza zorunluluğu.

Tüm bu işlemlerin titizlikle yapılmasını sağladığımızdan yabancı çocuk bakıcısı çalışma izni için irtibata geçip işlemleri yaptırabilirsiniz.

Ankara Danışmanlık