Anasayfa / YAZILAR / YABANCI ÇALIŞMA İZNİ / YABANCI ÇALIŞMA İZNİ 2018
Yabancı çalışma izni 2018 değişiklikleri ve harç tutarları.

YABANCI ÇALIŞMA İZNİ 2018

YABANCI ÇALIŞMA İZNİ 2018

 

Yabancı çalışma izni 2018 değişiklikleri ve harç tutarları.

Yabancı çalışma izni 2018 yılı içerisinde şimdilik her hangi bir değişik yok. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın yabancı çalışma izni birimi Bakanlığı’nın arka tarafına taşındı.
2018 yılı içerisinde yabancı çalışma izni almak isteyenler aşağı yukarı yine aşnı işlemleri yapmak zorunda.

Yabancı Çalışma İzin Harçları ve Değerli Kağıt Bedeli
492 sayılı Harçlar Kanunu gereğince; yabancılara verilecek yabancı çalışma izinleri ve çalışma izni muafiyetleri harca tabidir. Düzenlenen bu belgelerden ayrıca değerli kağıt bedeli de tahsil edilir.

Yabancı Çalışma İzin Harcı 2018:

YABANCI ÇALIŞMA İZNİ 2018 HARÇ TUTARLARI

492 sayılı Harçlar Kanunu gereğince yabancılara verilecek yabancı çalışma izinleri ve çalışma izni muafiyetleri harca tabi olup, harç miktarları aşağıdaki tabloda belirtilmiştir.

Yabancı Çalışma İzni Değerli kağıt bedeli

6735 sayılı Uluslararası İşgücü Kanununun 27. Maddesinin (2). fıkrası ile 210 sayılı Değerli Kağıtlar Kanununda yapılan değişiklik ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nca düzenlenmekte olan çalışma izin belgeleri değerli kağıt olarak sayılmıştır.

Bu nedenle Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nca, düzenlenecek her bir yabancı çalışma izni ve yabancı çalışma izni muafiyetinden aşağıdaki tabloda belirtilen miktarda değerli kağıt bedeli alınacaktır.

İkamet izin harcı “MUAF”

6735 sayılı Kanunla getirilen yeni düzenleme ile çalışma izinleri ve çalışma izni muafiyetleri ikamet izin harcından muaf tutulmuştur.

ÇALIŞMA İZİN HARÇLARI VE DEĞERLİ KAĞIT BEDELİNİN YATIRILMASI

Yurtiçinden yapılan yabancı çalışma izin (süre uzatımları dahil) başvurularında, talebi Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nca  uygun bulunan yabancılar için çalışma izni harcı ve değerli kağıt bedelinin ayrı ayrı yatırılması zorunludur. Bakanlığımızdan tarafınıza bu miktarları belirtir mesaj gelmeden ödeme yapılmaması rica olunur.

Harç ve değerli kağıt bedelleri sadece aşağıda belirtilen Bankaların şubelerine yatırılabilmektedir. Yapılan ödemeler online sistem üzerinden Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nca görülmekte olduğundan, ödeme yapıldığında (çok istisnai haller dışında) Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na ayrıca makbuz ibrazına gerek bulunulmamaktadır.

Yurtdışından yapılan başvurularda çalışma izni harcı ve değerli kağıt bedeli çalışma vizesi alınırken yabancı şahıs tarafından ilgili dış temsilciliğimize yatırılmakta olup, konsolosluğumuzdan “ödendi” bilgisi geldikten sonra yabancı çalışma izin kartı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nca düzenlenmektedir.

 

Yabancı çalışma izni almak için.

 

 

 

 

Hakkında Ankara Danışmanlık

x

ANKARA DANIŞMANLIK

CCN Laboratuvar Hizmetlerine 1 Milyar 600 Milyonluk Yatırım Teşvik Belgesi Verildi

  CCN Laboratuvar Hizmetlerine 1 Milyar 600 Milyonluk Yatırım Teşvik Belgesi Verildi ...

2017 İhracatın Yıldızları

2017 İHRACATIN YILDIZLARI Ege ihracatçı Birlikleri tarafından düzenlenen ‘2017 İhracatın Yıldızları’ Ödül Töreni’nde ...

2018 YILI TURİZM BELGESİ BELGE HARÇLARI

  2018 YILI TURİZM BELGESİ BELGE HARÇLARI 2018 Yılında turizm işletme belgesi ...

Geçici Koruma Sağlanan Yabancıların Çalışma İzinleri

GEÇİCİ KORUMA SAĞLANAN YABANCILARIN ÇALIŞMA İZİNLERİ     15/1/2016 tarihinde Resmi Gazetede ...

  Kopyalama Yasaktır..Ankara Danışmanlık.