Türkiye’de Yabancılara Uygulanan Vizeler

TÜRKİYE’DE YABANCILARA UYGULANAN VİZELER

A.B.D. : Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir. 90 gün ikamet süreli müteaddit giriş vizelerini sınır kapılarında alabilirler.
AFGANİSTAN : Diplomatik pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır. Umuma mahsus, hizmet ve hususi pasaport hamilleri vizeye tabidir.
ALMANYA : Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır.
ANDORA : Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır.
ANGOLA : Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir.
ANTİGUA-BARBODA : Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir. Umuma mahsus pasaport hamilleri 90 gün ikamet süreli müteaddit giriş vizelerini sınır kapılarında alabilirler.
ARJANTİN : Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır.
ARNAVUTLUK : Resmi pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır. Umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir ve 60 gün ikamet süreli müteaddit giriş vizelerini sınır kapılarında alabilirler.
AVUSTRALYA : Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir. Umuma mahsus pasaport hamilleri 90 gün ikamet süreli müteaddit giriş vizelerini sınır kapılarında alabilirler.
AVUSTURYA : Resmi pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır. Umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir ve 90 gün ikamet süreli müteaddit giriş vizelerini sınır kapılarında alabilirler.
AZERBAYCAN : Resmi pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır. Umuma mahsus pasaport hamilleri 30 gün süreyle vizeden muaftır.
BAHAMALAR : Resmi pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır. Umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir ve 90 gün ikamet süreli müteaddit giriş vizelerini sınır kapılarında alabilirler.
BAHREYN : Resmi pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır. Umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir ve 90 gün ikamet süreli müteaddit giriş vizelerini sınır kapılarında alabilirler.
BANGLADEŞ : Resmi pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır. Umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir.
BARBADOS : Resmi pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır. Umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir ve 90 gün ikamet süreli müteaddit giriş vizelerini sınır kapılarında alabilirler.
BATI SAMOA : Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir.
BELÇİKA : Resmi pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır. Umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir ve 90 gün ikamet süreli müteaddit giriş vizelerini sınır kapılarında alabilirler.
BELİZE : Resmi pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır. Umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir.
BENİN : Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir. BEYAZ RUSYA : Resmi pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır. Umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir ve 60 gün ikamet süreli müteaddit giriş vizelerini sınır kapılarında alabilirler.
BHUTAN : Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir.
BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİ : Resmi pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır. Umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir ve 90 gün ikamet süreli müteaddit giriş vizelerini sınır kapılarında alabilirler.
BOLİVYA : Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır.
BOSNA HERSEK : Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri 60 gün süreyle vizeden muaftır.
BOTSVANA : Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir.
BREZİLYA : Resmi pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır. Umuma mahsus pasaport hamilleri Türkiye’de toplam kalış süresi yıl başına 180 günü geçmemek kaydıyla, turizm ve iş amacıyla 90 gün süre ile giriş ve transit vizesinden muaftır.
BRUNEİ : Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri ülkemize yapacakları turizm amaçlı seyahatlerinde ülkemizde toplam kalış (ikamet) süresi 180 gün içerisinde 90 günü geçmemek kaydıyla vizeden muaftır.
BULGARİSTAN : Diplomatik ve hizmet pasaportu hamilleri 30 güne kadar ikamet süreli seyahatlerinde vizeden muaftır. Umuma mahsus pasaport hamilleri her 180 gün için giriş tarihinden itibaren geçerli olacak şekilde 90 gün ikametli seyahatlerinde vizeden muaftır.
BURKİNA FASO : Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir.
BURUNDİ : Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir.
CAPE VERDE : Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir.
CEZAYİR : Resmi pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır. Umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir.
CİBUTİ : Resmi pasaport hamilleri her altı ay için ilk giriş tarihinden itibaren geçerli olacak şekilde 90 gün ikametli seyahatlerinde vizeden muaftır. Umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir.
ÇAD : Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir.
ÇEK CUMHURİYETİ : Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır.
ÇİN HALK CUMHURİYETİ : Resmi pasaport hamilleri 30 gün süreyle vizeden muaftır. Umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir.
DANİMARKA : Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır.
DOĞU TİMOR : Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir.
DOMİNİKA : Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir. Umuma mahsus pasaport hamilleri 90 gün ikamet süreli müteaddit giriş vizelerini sınır kapılarında alabilirler.
DOMİNİK CUMHURİYETİ : Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir. Umuma mahsus pasaport hamilleri 90 gün ikamet süreli müteaddit giriş vizelerini sınır kapılarında alabilirler.
EKVATOR : Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır.
EKVATOR GİNESİ : Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir.
EL SALVADOR: Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır.
ENDONEZYA : Resmi pasaport hamilleri 60 gün süreyle vizeden muaftır. Umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir.
ERİTRE : Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir.
ERMENİSTAN : Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir. Umuma mahsus pasaport hamilleri 30 gün ikamet süreli müteaddit giriş vizelerini sınır kapılarında alabilirler.
ESTONYA : Diplomatik pasaport hamilleri ilk giriş tarihinden başlamak üzere 180 gün içerisinde 90 güne kadar ikamet süreli turistik veya resmi amaçlı seyahatlerinde ve transit geçişlerinde vizeden muaftır. Diğer resmi pasaport hamilleri vizeye tabidir. Umuma mahsus pasaport hamilleri her altı ay için giriş tarihinden itibaren geçerli olacak şekilde 90 gün ikametli seyahatlerinde vizeden muaftır.
ETİYOPYA : Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir.
FAS : Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır.
FİJİ : Resmi pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır. Umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir.
FİLDİŞİ SAHİLİ : Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir.
FİLİPİNLER : Resmi pasaport hamilleri 30 gün süreyle vizeden muaftır. Umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir.
FİLİSTİN : Diplomatik pasaport hamilleri bir aya kadar ikamet süreli turistik veya resmi amaçlı seyahatlerinde vizeden muaftır. Diğer resmi pasaport hamilleri vizeye tabidir. Umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir.
FİNLANDİYA : Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır.
FRANSA : Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır.
GABON : Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir.
GAMBİYA : Resmi pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır. Umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir.
GANA : Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir.
GİNE : Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir.
GİNE-BİSSAU : Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir.
GRENADA : Resmi pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır. Umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir ve 90 gün ikamet süreli müteaddit giriş vizelerini sınır kapılarında alabilirler.
GUATEMALA : Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır.
GUYANA : Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir.
GÜNEY AFRİKA CUMHURİYETİ : Resmi pasaport hamilleri 30 gün süreyle vizeden muaftır. Umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir ve 30 gün ikamet süreli müteaddit giriş vizelerini sınır kapılarında alabilirler.
GÜRCİSTAN : Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır.
HAİTİ : Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir. Umuma mahsus pasaport hamilleri 90 gün ikamet süreli müteaddit giriş vizelerini sınır kapılarında alabilirler.
HIRVATİSTAN : Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri her altı ay için giriş tarihinden itibaren geçerli olacak şekilde 90 gün ikametli seyahatlerinde vizeden muaftır.
HİNDİSTAN : Diplomatik pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır. Hizmet, hususi ve umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir.
HOLLANDA : Resmi pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır. Umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir ve 90 gün ikamet süreli müteaddit giriş vizelerini sınır kapılarında alabilirler.
HONDURAS : Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır.
HONKONG : Resmi ve umuma mahsus “Hong Kong Special Administrative Region of the PRC ( SAR ) Passport” hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır. “British National Overseas Passport” hamili Honkong vatandaşları vizeye tabidir ve 90 gün ikamet süreli müteaddit giriş vizelerini sınır kapılarında alabilirler. “Certificate of Identity-Hong Kong ( C.I. )” ve “Document of Identity for Visa Purposes-Hong Kong( D.I. )” hamilleri vizeye tabidir ve dış temsilciliklerimize vize başvurusu yapmalıdır.
IRAK : Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir. Resmi pasaport hamillerinin dış temsilciliklerimizden vize alması gerekmektedir. Umuma mahsus pasaport hamilleri Bağdat, Erbil, Süleymaniye ve Amman’dan İstanbul Atatürk veya Antalya Havalimanları’na gerçekleştirilen uçuşlarla Türkiye’ye gelmeleri ve diğer belli koşulları karşılamaları kaydıyla vizelerini anılan Havalimanlarında alabilir. Ayrıntılı bilgi için dış temsilciliklerimizle irtibata geçilmesi gerekmektedir.
İNGİLTERE : Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir. Umuma mahsus pasaport hamilleri 90 gün ikamet süreli müteaddit giriş vizelerini sınır kapılarında alabilirler.
İRAN : Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır.
İRLANDA : Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir. Umuma mahsus pasaport hamilleri 90 gün ikamet süreli müteaddit giriş vizelerini sınır kapılarında alabilirler.
İSPANYA : Resmi pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır. Umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir ve 90 gün ikamet süreli müteaddit giriş vizelerini sınır kapılarında alabilirler.
İSRAİL : Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır.
İSVEÇ : Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır.
İSVİÇRE : Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır.
İTALYA : Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır.
İZLANDA : Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır.
JAMAİKA : Resmi pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır. Umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir ve 90 gün ikamet süreli müteaddit giriş vizelerini sınır kapılarında alabilirler.
JAPONYA : Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır.
KAMBOÇYA : Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir.
KAMERUN : Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir.
KANADA : Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir. Umuma mahsus pasaport hamilleri 90 gün ikamet süreli müteaddit giriş vizelerini sınır kapılarında alabilirler.
KARADAĞ : Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri her altı ay için giriş tarihinden itibaren geçerli olacak şekilde 90 gün ikametli seyahatlerinde vizeden muaftır.
KATAR : Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir. Resmi pasaport hamilleri dış temsilciliklerimizden vize almalıdır. Umuma mahsus pasaport hamilleri 90 gün ikamet süreli müteaddit giriş vizelerini sınır kapılarında alabilirler.
KAZAKİSTAN : Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri 30 gün süreyle vizeden muaftır.
KENYA : Resmi pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır. Umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir.
KIBRIS RUM KESİMİ (GKRY) : Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir. Umuma mahsus pasaport hamilleri 30 gün ikamet süreli müteaddit giriş vizelerini sınır kapılarında alabilirler.
KIRGIZİSTAN : Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri 30 gün süreyle vizeden muaftır.
KİRİBATİ : Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir.
K.K.T.C. : Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri vizeden muaftır.
KOLOMBİYA : Resmi pasaport hamilleri her altı ay için giriş tarihinden itibaren geçerli olacak şekilde 90 gün ikametli seyahatlerinde vizeden muaftır. Umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir.
KOMOR FEDERE İSLAM CUMHURİYETİ : Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir.
KONGO : Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir.
KONGO DEMOKRATİK CUMHURİYETİ : Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir.
KORE CUMHURİYETİ : Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır.
KORE HALK CUMHURİYETİ : Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir.
KOSTA RİKA : Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri 30 gün süreyle vizeden muaftır.
KOSOVA : Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri her altı ay için giriş tarihinden itibaren geçerli olacak şekilde 90 gün ikametli seyahatlerinde vizeden muaftır (06 Haziran 2009 tarihinden itibaren geçerlidir).
KUVEYT : Resmi pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır. Umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir ve 90 gün ikamet süreli müteaddit giriş vizelerini sınır kapılarında alabilirler.
KUZEY MARIANA ADALARI : Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir.
KÜBA : Resmi pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır. Umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir.
LAOS : Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir.
LESOTHO : Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir.
LETONYA : Resmi pasaport hamilleri her altı ay için giriş tarihinden itibaren geçerli olacak şekilde 90 gün ikametli seyahatlerinde vizeden muaftır. Umuma mahsus pasaport hamilleri her altı ay için giriş tarihinden itibaren geçerli olacak şekilde 30 gün ikametli seyahatlerinde vizeden muaftır.
LİBERYA : Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir.
LİBYA : Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir.
LİHTENŞTAYN : Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır.
LİTVANYA : Resmi pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır. Umuma mahsus pasaport hamilleri 30 gün ikamet süreli müteaddit giriş vizelerini sınır kapılarında alabilirler.
LÜBNAN : Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir.
LÜKSEMBURG : Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır.
MACARİSTAN : Resmi pasaport hamilleri 30 gün süreyle vizeden muaftır. Umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir ve 30 gün ikamet süreli müteaddit giriş vizelerini sınır kapılarında alabilirler.
MADAGASKAR : Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir.
MAKAU Ö.İ.B. : Makau Özel İdare Bölgesi-Makau Special Administrative Region of the People’s Republic of China pasaportu hamilleri 30 güne kadar ikamet süreli seyahatlerinde vizeden muaftır.
MAKEDONYA : Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri 60 gün süreyle vizeden muaftır.
MALAVİ : Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir.
MALDİVLER : Resmi pasaport hamilleri 30 gün süreyle vizeden muaftır. Umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir ve 90 gün ikamet süreli müteaddit giriş vizelerini sınır kapılarında alabilirler.
MALEZYA : Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır.
MALİ : Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir.
MALTA : Resmi pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır. Umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir ve 90 gün ikamet süreli müteaddit giriş vizelerini sınır kapılarında alabilirler.
MARSHALL ADALARI : Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir.
MAURİTİUS : Resmi pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır. Umuma mahsus pasaport hamilleri 30 gün ikamet süreli müteaddit giriş vizelerini sınır kapılarında alabilirler.
MEKSİKA : Diplomatik pasaport hamilleri üç aya kadar ikamet süreli turistik veya resmi amaçlı seyahatlerinde ve transit geçişlerinde vizeden muaftır. Diğer resmi pasaport hamilleri ve umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir.
MISIR : Resmi pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır. Umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir.
MİKRONEZYA : Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir.
MOĞOLİSTAN : Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri 30 gün süreyle vizeden muaftır.
MOLDOVA : Resmi pasaport hamilleri 30 gün süreyle vizeden muaftır. Umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir ve 30 gün ikamet süreli müteaddit giriş vizelerini sadece havalimanı hudut kapılarımızda alabilirler ve Türkiye’de 180 gün içerisinde toplam kalış süreleri 90 günü geçemez.
MONAKO : Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır.
MORİTANYA : Resmi pasaport hamilleri her altı ay için giriş tarihinden itibaren geçerli olacak şekilde 90 gün ikametli seyahatlerinde vizeden muaftır. Umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir.
MOZAMBİK : Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir.
MYANMAR : Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir.
NAMİBYA : Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir.
NAURU : Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir.
NEPAL : Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir.
NİJER : Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir.
NİJERYA : Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir.
NİKARAGUA : Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır.
NORVEÇ : Resmi pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır. Umuma mahsus pasaport hamilleri 90 gün ikamet süreli müteaddit giriş vizelerini sınır kapılarında alabilirler. Umuma mahsus pasport hamilleri Türkiye’ye ilk giriş yaptıkları tarihten itibaren 6 ay içerisinde 90 günden fazla kalamaz.
OMAN : Resmi pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır. Umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir ve 90 gün ikamet süreli müteaddit giriş vizelerini sınır kapılarında alabilirler.
ORTA AFRİKA CUMHURİYETİ : Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir.
ÖZBEKİSTAN : Diplomatik pasaport hamilleri üç aya kadar ikamet süreli turistik veya resmi amaçlı seyahatlerinde ve transit geçişlerinde vizeden muaftır. Diğer resmi pasaport hamilleri vizeye tabidir. Umuma mahsus pasaport hamilleri 30 gün süreyle vizeden muaftır.
PAKİSTAN : Resmi pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır. Umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir.
PALAU CUMHURİYETİ : Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir.
PANAMA : Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir.
PAPUA YENİ GİNE : Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir.
PARAGUAY : Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri her altı ay için giriş tarihinden itibaren geçerli olacak şekilde 90 gün ikametli seyahatlerinde vizeden muaftır.
PERU : Resmi pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır. Umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir.
POLONYA : Resmi pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır. Umuma mahsus pasaport hamilleri 30 gün ikamet süreli müteaddit giriş vizelerini sınır kapılarında alabilirler.
PORTEKİZ : Diplomatik pasaport hamilleri üç aya kadar ikamet süreli turistik veya resmi amaçlı seyahatlerinde ve transit geçişlerinde vizeden muaftır. Diğer resmi pasaport hamilleri vizeye tabidir. Umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir ve 90 gün ikamet süreli müteaddit giriş vizelerini sınır kapılarında alabilirler.
ROMANYA : Resmi pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır. Umuma mahsus pasaport hamilleri 30 gün ikamet süreli giriş vizelerini sınır kapılarında alabilirler.
RUANDA : Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir.
RUSYA FEDERASYONU : Diplomatik pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır. Diğer resmi pasaport hamilleri vizeye tabidir. Umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir ve 60 gün ikamet süreli müteaddit giriş vizelerini sınır kapılarında alabilirler.
SAINT CRISTOPHER NEVIS : Resmi pasaport hamilleri vizeye tabidir. Umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir ve 90 gün ikamet süreli müteaddit giriş vizelerini sınır kapılarında alabilirler.
SAINT – LUCIA : Resmi pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır. Umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir ve 90 gün ikamet süreli müteaddit giriş vizelerini sınır kapılarında alabilirler.
SAINT VİNCENT ve GRENADİNES : Resmi pasaport hamilleri her altı ay için giriş tarihinden itibaren geçerli olacak şekilde 90 gün ikametli seyahatlerinde vizeden muaftır. Umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir ve 90 gün ikamet süreli müteaddit giriş vizelerini sınır kapılarında alabilirler.
SAN MARINO : Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır.
SAO TOME ve PRINCIPE : Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir.
SENEGAL : Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir.
SEYŞELLER : Resmi pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır. Umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir.
SIRBİSTAN : Resmi pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır. Umuma mahsus pasaport hamilleri 30 gün ikamet süreli müteaddit giriş vizelerini sınır kapılarında alabilirler.
SİERA LEONE : Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir.
SİNGAPUR : Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır.
SLOVAKYA : Resmi pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır. Umuma mahsus pasaport hamilleri 30 gün ikamet süreli müteaddit giriş vizelerini sınır kapılarında alabilirler.
SLOVENYA : Resmi pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır. Umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir ve 90 gün ikamet süreli müteaddit giriş vizelerini sınır kapılarında alabilirler.
SOLOMON ADALARI : Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir.
SOMALİ : Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir.
SRİ LANKA : Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir.
SUDAN : Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir.
SURİNAM : Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir.
SURİYE : Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir.
SUUDİ ARABİSTAN : Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir. Resmi pasaport hamilleri dış temsilciliklerimizden vize almalıdır. Umuma mahsus pasaport hamilleri 90 gün ikamet süreli müteaddit giriş vizelerini sınır kapılarında alabilirler.
SVAZİLAND : Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir.
ŞİLİ : Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır.
TACİKİSTAN : Diplomatik pasaport hamilleri üç aya kadar ikamet süreli turistik veya resmi amaçlı seyahatlerinde ve transit geçişlerinde vizeden muaftır. Diğer resmi pasaport hamilleri vizeye tabidir. Umuma mahsus pasaport hamilleri 30 gün süreyle vizeden muaftır.
TANZANYA : Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir.
TAYLAND : Resmi pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır. Umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir.
TAYVAN : Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir.
TOGO : Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir.
TONGA : Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir.
TRİNİDAD-TOBAGO : Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır.
TUNUS : Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır.
TUVALU : Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir.
TÜRKMENİSTAN : Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri 30 gün süreyle vizeden muaftır.
UGANDA : Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir.
UKRAYNA : Resmi pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır. Umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir ve 90 gün ikamet süreli müteaddit giriş vizelerini sınır kapılarında alabilirler. Umuma mahsus pasport hamilleri Türkiye’ye ilk giriş yaptıkları tarihten itibaren 6 ay içerisinde 90 günden fazla kalamaz.
URUGUAY : Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır.
ÜRDÜN : Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir. Resmi pasaport hamilleri 30 gün ikamet süreli giriş vizelerini sınır kapılarında alabilirler. Umuma mahsus pasaport hamilleri 30 gün ikamet süreli müteaddit giriş vizelerini sınır kapılarında alabilirler.
VANUATU : Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir.
VATİKAN : Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır.
VENEZUELA : Resmi pasaport hamilleri 30 gün süreyle vizeden muaftır. Umuma mahsus pasaport hamilleri her altı ay için giriş tarihinden itibaren geçerli olacak şekilde 90 gün ikametli seyahatlerinde vizeden muaftır.
VİETNAM : Resmi pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır. Umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir.
YEMEN : Resmi pasaport hamilleri 30 gün süreyle vizeden muaftır. Umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir.
YENİ ZELANDA : Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır.
YUNANİSTAN : Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır.
ZAMBİYA : Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir.
ZİMBABVE : Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir.

Yabancı Çalışma İzni İçin

Yorum yapın

19 − ten =

Ankara Danışmanlık