Türk doktorları dünyada çalışabiliyorsa, yabancı doktor Türkiye’de çalışır

Türk doktorları dünyada çalışabiliyorsa, yabancı doktor Türkiye’de  çalışır

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Tam Gün yasasıyla ile ilgili tıp öğrencilerinin  şikayetlerle ilgili olarak, Tıp öğrencilerinin ana şikayeti, hocalarının öğleye  kadar çalışıp muayeneye gitmeleri ya da öğleden sonra özel hasta bakarak  öğrencisiyle, asistanlarıyla ilişkisini kesmeleriydi. Tam tersine bu ilişkiyi  sağlayacak düzenlemeler yaptık  derken, düzenlemenin ardından isteyen milletin  hastanesinde, isteyenin üniversite hastanesinde, isteyenin de özel sektörde  çalışabileceğini söyledi.

Akdağ, İkisi beraber olmuyor, ikisi beraber olunca eğitim  aksıyor, araştırma aksıyor. İkisi beraber olduğunda söylemeye dilim varmıyor ama  milletin hastanesi ticarethaneye dönüşüyor. Buna izin vermeyeceğiz  dedi.

Başarılı olan  çalışabilir Türkiye’de doktorların yabancı çalışma  izinleri ilgili kanuni düzenleme hazırlığı yaptıklarını, bunu  Sağlık Bakanlığı’nın teşkilat yasası içine ya da başka bir kanun içine  koyacaklarını ifade eden Bakan Akdağ, Bu ülkenin bir ihtiyacı. Türk doktorları  dünyanın her yerinde çalışabiliyorsa başarılı olan, kabiliyetli olan Türkiye’yi  bilen iyi bir eğitim almış diğer doktorların da Türkiye’de çalışması gerekir  dedi.

 Yabancı  Çalışma İzni Almak İçin

yabancı çalışma izni

Ankara Danışmanlık