Turizm Belgeli Tesis Sayısının Artırılması

Turizm Belgeli Tesis Sayısının Artırılması

Milli Eğitim Bakanı Yılmaz, Sivas Hilton Garden Inn’in açılış töreninde, Sivas’ın turizm master planını hazırladığını belirterek, Kültür ve Turizm Bakanlığı belgesine yani turizm işletme belgesi ne sahip tesis sayılarının artırılması gerektiğini söyledi.

Turizmi ihmal eden dünyada hiçbir ülke yoktur. Hemen hemen her ülkenin turizmden sorumlu bir bölümü vardır ve her ülke bir başka ülkenin önüne geçebilmek için turizm yönüyle öne çıkar. Turizm barış ve refah getirir. En güzel, en kazançlı, en barışçıl eğitim metodudur. Turizmi ihmal eden dünyada hiçbir ülke yoktur. Hemen hemen her ülkenin turizmden sorumlu bir bölümü vardır ve her ülke bir başka ülkenin önüne geçebilmek için turizm yönüyle öne çıkar. Turizm barış ve refah getirir. En güzel, en kazançlı, en barışçıl eğitim metodudur. “Turizm Sivas’ın da önünü açacaktır, Sivas’ı da geliştirecektir. Turizmi ihmal eden dünyada hiçbir ülke yoktur. Hemen hemen her ülkenin turizmden sorumlu bir bölümü vardır ve her ülke bir başka ülkenin önüne geçebilmek için turizm yönüyle öne çıkar. Turizm barış ve refah getirir. En güzel, en kazançlı, en barışçıl eğitim metodudur. Bu bakımdan Sivas’ın turizmde de önü aydınlıktır. Hilton şimdi geldi, inşallah ümit ederiz ki önümüzdeki dönemde Türkiye’de uluslar arası zincir ağına sahip turizm yatırım firmaları Sivas’a gelir.” dedi.

Sivas’ın en büyük eksikliğinin konaklama tesisleri olduğuna dikkati çeken Yılmaz, kentin uluslar arası bir otel zinciri markasına sahip olmasının önemine işaret etti. Yılmaz, oteli kente kazandıran iş adamlarına teşekkür ederek, dünyadaki her ülkenin turizme mutlaka önem verdiğini dile getirdi.

Türkiye’nin turizminin iyi bir noktaya gittiğini vurgulayan İsmet Yılmaz, Türkiye’nin turizm gelirinin 2002 yılında 12,4 milyar dolar olduğunu hatırlatan Bakan Yılmaz, şimdi ise 22 milyar dolar seviyesinde bulunduğunu, Fransa’nın dünyanın en fazla turist kabul eden ülkesi olduğunu vurgulayan Yılmaz, Türkiye’ye 2002 yılında 13 milyon turist geldiğini ifade ederek, “Geçen yıl 28 milyon, 2016 yılındaki darbe sürecinden dolayı. Ama biz 40 milyonun üzerinde turist kabul ettik, dünyanın altıncısıyız.” dedi.

Call Now Button