Tarımsal Yayım Ve Danışmanlık Desteklemesi

Tarımsal Yayım Ve Danışmanlık Desteklemesi

Mersin de Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Desteklemesi başvurularında rekor seviyeye ulaşıldı. 42 danışmanın hizmet verdiği Mersin”de 2 bin 655 çiftçi, Tarımsal Danışmanlık hizmetinden faydalanmak için danışmanlık hizmeti veren kişi ve kuruluşlarla sözleşme;

Mersin’de Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Desteklemesi başvurularında rekor seviyeye ulaşıldı. 42 danışmanın hizmet verdiği Mersin’de 2 bin 655 çiftçi, Tarımsal Danışmanlık hizmetinden faydalanmak için danışmanlık hizmeti veren kişi ve kuruluşlarla sözleşme imzaladı.

Mersin İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, 2012 yılı içinde ödenecek toplam destekleme miktarı 1 milyon 593 bin TL olarak belirlendi. Desteklemelerden 601 çiftçi başvurusu ile en çok faydalanacak ilçe Mut olacak. Mersin genelinde 11 ilçenin Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Desteklemelerine başvurusu kabul edilirken, ödemeler Kasım 2012 ve Haziran 2013 aylarında 400 TL+200 TL’lik iki dilim halinde toplam 600 TL olarak gerçekleştirilecek. Mersin genelinde, 2 birlik, 3 ziraat odası, 1 şirket, 27 serbest danışman olmak üzere 33 kişi ve kuruluş tarafından danışmanlık hizmeti veriliyor. Kişi ve kuruluşlarda toplam 42 danışman istihdam edilmekte olup bunların 31’i hayvancılık yapan çiftçilere, 11’i ise bitkisel üretim alanında hizmet veriyor. Tarımsal Yayım Ve Danışmanlık Desteklemesi başlıklı ve Mersin”de Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Desteklemesi başvurularında rekor seviyeye ulaşıldı. 42 danışmanın hizmet verdiği Mersin”de 2 bin 655 çiftçi, Tarımsal Danışmanlık hizmetinden faydalanmak için danışmanlık hizmeti veren kişi ve kuruluşlarla sözleşme özetli haberi okudunuz.

Yorum yapın

19 − one =

Ankara Danışmanlık