Suriyelilere Yabancı Çalışma İzni Kolaylığıyla İlgili Gelişme

Duyurular

Suriyelilere Yabancı Çalışma İzni Kolaylığıyla İlgili Gelişme

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu Türkiye İhracatçılar Meclisinde yaptığı Genişletilmiş Başkanlar Kurulu Toplantısı’nın basına kapalı bölümünde ele alanan konulardan biri de kaçak çalışan Suriyeli mülteciler oldu.

Ahmet Davutoğlu, Suriye politikasıyla ilgili soruya ise Vicdana dayanan bir politika izliyoruz. Bu politikayı izlememenin daha ağır bir bedeli olacağına inanıyorum şeklinde yanıt verdi. Davutoğlu, toplantıda İran ve Irak’la ilişkilere de değindi. Irak’la ilişkilerin düzeltildiğini ve en büyük komşu pazar potansiyeli olduğunu söyleyen Davutoğlu, İran’la ticaretin önündeki her türlü engelin kaldırılması için çaba harcadıklarını bildirdi.

Dış İşleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, mültecilerin yabancı çalışma izni ile çalışabilmesi için bir statü getirileceğini söyledi. Davutoğlu, bakanlık olarak konuyla ilgili çalışma başlatacakları bilgisini verdi. 25 Aralık’ta yapılan toplantıda ihracatçı birlikleri başkanlarının gündeme getirdiği konulardan biri de Suriye ve iç savaş nedeniyle Türkiye’ye göç etmek zorunda kalan mülteciler oldu. Davutoğlu’na Türkiye’nin Suriye politikasında yalnız kaldığı, görmezden gelinse bile mültecileri çalıştıranların kanuni sorumluluk altında olduğu ve yaşam koşullarının zorluğuna yönelik sorular soruldu. Bunun üzerine Davutoğlu çalışma başlatmak üzere hazırlık yapıldığını anlattı.

Yabancı Çalışma İzni İçin

Yabancı Uyruklu İşçinin Çalışma İzni

Hakkında Ankara Danışmanlık

Ankara Danışmanlık kuruluş 1986.
x

ANKARA DANIŞMANLIK

Yatırım Teşvik Belgesi Nedir

YATIRIM TEŞVİK BELGESİ NEDİR Sanayi yatırımından, otel yatırımına bir çok sektöre yatırım ...

Yabancı İşçi Çalıştırma Şartları

YABANCI İŞÇİ ÇALIŞTIRMA ŞARTLARI Yabancı işçi çalıştırmak isteyen şirketler, yabancı işçi çalıştırma ...