Red Ribbon

Red Ribbon

RED RİBBON NEDİR?

Red Ribbon Belgesi

Red Ribbon Belgesi Filipinlilerin yurtdışında (Türkiye, Azerbaycan ve Gürcistan) çalışma, seyahat etme, eğitim vb. gibi hizmetler için alması gereken Filipinler Büyükelçiliği’nden yaptırılan bir belgedir.

Yabancı alışma izni alarak evde Filipinli bir çalışan isteyen işverenlerin bu belgeyi alması gerekmektedir. Bu belge sayesinde Filipinli çalışan Türkiye’ye giriş çıkış yapabilir. Bu belge olmadan çalışan ülkesine dönebilir ancak tekrar çıkış yapamaz.

Bu belge aynı zamanda çalışan ve işveren arasındaki sözleşmenin konsolosluk tarafından güvence altına alınmasını da sağlar. Alınan belgenin geçerliği 2 yıldır.


Red Ribbon Belgesi Nasıl Alınır?

İşveren ve çalışandan istenilen belgelerin eksiksiz biçimde doldurulup imzalanması, gerekli belgelerin tercüme edilmesi gerekir. Daha sonra bu belgeler apostil alınıp noter, kaymakamlık ve dışişleri onayından geçirilir. Belgeler gerekli temsilcilere onaylatıldıktan sonra Büyükelçiliğe teslim edilir. Yabancı personelin veya işverenin Büyükelçilikteki başvuruda bulunmasına gerek yoktur. Vekalet verilen kişi tüm işlemleri kişiler adına yapabilir.


Yasal harçlar evrakların hazırlanmasına göre değişiklik gösterebilir.

 

ANKARA DANIŞMANLIK

 

Call Now ButtonAnkara Danışmanlık