Otel yatırımları hız kesmiyor: 24 yeni otel yatırım teşvik belgesi aldı

Otel Yatırımları Hız Kesmiyor

otel-yatirimlari-150

24 yeni otel yatırım teşvik belgesi aldı

Ekonomi Bakanlığı Eylül ayına ait turizm yatırım teşvik belgesi listesini açıkladı. Eylül ayında toplam 29 tane turizm yatırımı için teşvik belgesi düzenlenirken, bunlardan 5 tanesi öğrenci yurdu ve 24 tanesi komple yeni otel yatırımından oluştu.Açıklanan listeye göre, Eylül ayında, 25 yeni otel yatırımı için teşvik belgesi düzenlendi. Bunlardan 2 tanesi 5 yıldızlı, 10 tanesi 4 yıldızlı, 7 tanesi 3 yıldızlı ve 4 tanesi de butik otel yatırımından oluştu. Bir yatırımın standardı ise belirtilmedi.

Eylül ayında düzenlenen yatırım teşvik belgelerinin toplam tutarı 385 milyon TL olurken, düzenlenen teşvik belgeleri kapsamında 5 bin 300 yeni yatak  hayata geçecek. Yapılacak yeni yatırımlarda istihdam edilecek personel sayısı ise 1050 olarak açıklandı.

2 YENİ 5 YILDIZLI OTEL GELİYOR

Eylül ayında 2 tane komple yeni 5 yıldızlı otel yatırımı için turizm teşvik belgesi düzenlendi. Bunlardan ilki Gür Grup İnşaat’ın Antalya’ya yapacağı 5 yıldızlı ve 304 odalı yatırımı olurken, ikincisi ise Poliday İnşaat ve Turizm’in Eskişehir’e yapacağı 320 yataklı ve 5 yıldızlı yatırımdan oluştu. Bu iki yatırım için düzenlenen teşvik belgelerinin toplam tutarı ise 103 milyon 600 bin TL oldu.

Turizm Yatırım Teşvik Belgesi

Yorum yapın

1 × four =

Ankara Danışmanlık