Kaçak Yabancılara Af

Kaçak Yabancılara Af

KAÇAK YABANCILARA AF

Duyurular

Yabancı affından yararlanmak için 15.08.2012 tarihine kadar müracaat yapılması gerekiyordu.  Bu tarihten sonra çıkmış yeni bir af olmadığından bizi “yabancılara af çıkmış” “yeni af var mı” diye aramaya gerek duymayın. Yeni af çıktığında sitemizde tekrar yayınlanacaktır. 26.02.2014

KAÇAK YABANCILARA AF

İçişleri Bakanlığının 07.06.2012 gün ve 37 sayılı genelgesiyle:

Ülkemizde vize veya ikamet ihlali süresine bakılmaksızın sakıncalı durumu bulunmayan tüm yabancılara vize ve ikamet ihlalinden kaynaklanan harç ve cezalarını ödemeleri halinde 6 aya kadar geçerli ikamet izni verilmesi  uygun görülmüştür. Bu kapsamdan yararlanacak yabancılar;

 1-İkamet izni için yapılan başvuruları 15.08.2012 Çarşamba günü mesai bitimine kadar alınacak, bu tarihten sonra yapılan müracaatlar işleme alınmayacaktır.

2-Bu uygulamadan yararlanmak isteyen yabancılar ikamet ettikleri  İlçe Emniyet Müdürlüğü Yabancılar Büro Amirliğine başvurmaları gerekmektedir.

Vize ihlali olan kaçak durumundaki yabancılara af getirildi:

28 mayıs 2012 tarihinden önce Türkiye’ye yasal yollarla giren ve sonra ikamet ihlali yapan yabancılar için cezalarını ödedikleri taktirde bir kereye mahsus olmak üzere af getirildi. TÜRKİYE’de vize ve ikamet ihlali yapmış yabancı çalışma izni olmayan yabancılara af çıktı. İçişleri Bakanlığının genelgesine göre suça karışmamış olan yabancı uyruklu kişiler cezalarını ödedikleri takdirde sınır dışı elilmeyecek ve yeniden oturma izni (ikamet izni) alabilecekler. İşçişleri Bakanlığın yeni düzenlemesine göre Türkiye’ye yasal yollardan girmeyen ve suça karışmış yabancılar bu aftan yararlanamayacak.

Yabancı çalışma izni alarak yasal olmaya çalışan ama vize yasağı olup kaçak yabancı durumda olan yabancılar için yeni bir fırsat niteliğindeki bu genelgeden faydalanmanın yolu Emniyet Müdürlüklerine müraacatla mümkün. 28 Mayıs 2012 tarihinden önce vize veya ikamet ihlali yapanlar bu aftan yararlanabilecek. Son başvuru tarihi ise 15 Ağustos 2012 olarak belirlendi. Kaçak çalışan yada vize ihlali olan yabancılara duyurulur.

Oturma izni yada afla ilgili danışmanlık hizmetimiz olmadığından, bu konuda bizi aramanıza gerek yok. Yabancı çalışma izni ile ilgili danışmanlık hizmeti verdiğimizden. İl emniyet müdürlükleri yabancılar şubesine müraacat edebilirsiniz.

Not: Yabancı affından yararlanmak için 15.08.2012 tarihine kadar müracaat yapılması gerekiyordu.  Bu tarihten sonra çıkmış yeni bir af olmadığından bizi “yabancılara af çıkmış” “yeni af var mı” diye aramaya gerek duymayın. Yeni af çıktığında sitemizde tekrar yayınlanacaktır. 19.12.2013

Yorum yapın

Ankara Danışmanlık