Kaçak Yabancı Affı 2014

kacak_yabancilar_simge3

KAÇAK YABANCI AFFI

KAÇAK YABANCI AFFI 2014

Vize süresi veya oturma izni süresi dolup Türkiye’de kaçak duruma düşen yabancılar için 2014 yılı itibari ile kısmi af çıkmıştır. Kaçak yabancılar kaçak kaldığı sürenin cezasını hesaplatıp ödediği taktirde çıkış yaptıklarında tekrar giriş yasağı koyulmayacak. Çıkış yapmış kaçak yabancı yabancı çalışma izni aldığında hemen Türkiye’ye dönüş yapabilecekler.

Türkiye’deki kaçak yabancıların ülkemize en kısa zamanda geri dönmesi için Yabancı Çalışma İzni almaları gerekmektedir. Yabancı çalışma izni almayanların üç ay beklemek gibi bir sonuçla karşılaşmamaları için çalışma izni almalarını öneririz. Daha önceden kaçak yabancılar, ülkemizde kaçak kaldıkları süreye bağlı olarak ülkemize uzun bir süre giremiyorlardı.

Bu durumu değiştiren yeni uygulamayla;

KAÇAK YABANCILARA AF

KAÇAK YABANCILARA AF

Cezasını Ödeyen Kaçak Yabancı Hemen Türkiye’ye Dönebilecek mi?

Kaçak yabancı hudut kapılarında çıkış yapmadan önce cezasını ödeyip çıktıktan sonra 3 ay sonra tekrar dönebilecekler.

Kaçak Yabancıların Türkiye’ye Hemen Dönmeleri İçin Ne Yapmaları Gerekiyor?

Kaçak durumunda olan yabancılar Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’ndan aldıkları Yabancı Çalışma İzni ile ülkemize giriş yapabilecekler. Bunun için çalışma izni prosedürünü tamamlamış olmaları ve çalışma bakanlığından çalışma izni almaları yeterli.

Bundan Önceki Kaçak Yabancı Affı İle 2014 Yılı Kaçak Yabancılar Affının Arasındaki Fark Nedir?

Daha önceki kaçak yabancı affı ile şimdiki affın arasındaki fark; Ülkemizde kaçak durumda yaşayan yabancılar önceki afta yurt dışına çıkmak zorunda değildi. Çalışma izni amaçlı ikamet izni alarak ülkemizde çıkış yapmadan kalabiliyorlardı. Şimdi ki kaçak yabancı affında ise, deport (ülkeye giriş yasağı) olmadan sadece 3 aylık bekleme süresi ile tekrar ülkemize giriş yapabilecekler. Fakat; yabancı çalışma izni aldıklarında 3 aylık süresinin dolmasını beklemelerine gerek yok.

KAÇAK ÇALIŞAN YABANCILAR

Yeni Kaçak Yabancı Affı Hangi Ülke Vatandaşları İçin Geçerli?
Yeni kaçak yabancı affı (2014 affı) tüm ülke vatandaşları için geçerlidir. Yeni aftan yararlanma şartları her yabancı için aynıdır. Yalnız; her hangi bir suça karışmamış olmamaları ve hakkında ülkeye giriş yasağı koyulmamış olması gerekmektedir.

Yeni kaçak yabancı affından yararlanıp yasal yollarla ülkemizde çalışabilmek için Ankara Danışmanlık’la iletişim kurabilirsiniz.

2014 Affı Ne zamana Kadar Geçerlidir

2014 Affının ne zamana kadar geçerli olduğu konusunda her hangi bir tarih sıralaması yoktur. Varsa da biz bilmiyoruz.

Hakkında Ankara Danışmanlık

Ankara Danışmanlık kuruluş 1986.
x

ANKARA DANIŞMANLIK

Yatırım Teşvik Belgesi Nedir

YATIRIM TEŞVİK BELGESİ NEDİR Sanayi yatırımından, otel yatırımına bir çok sektöre yatırım ...

Yabancı İşçi Çalıştırma Şartları

YABANCI İŞÇİ ÇALIŞTIRMA ŞARTLARI Yabancı işçi çalıştırmak isteyen şirketler, yabancı işçi çalıştırma ...