İstanbul Turizm Yatırımlarında Ağustos 2014’de İlk Sırada

İstanbul Turizm Yatırımlarında Ağustos 2014’de İlk Sırada

Ekonomi Bakanlığı’nın verilerine göre 10 otel yatırımının yatırım teşvik belgesi aldığı 2014 yılı Ağustos ayında  İstanbul 706 yatakla ilk, Aydın ili ikinci sırada.   yatırım yapılacak otel sayısında İstanbul, 706 yatak ile ilk sırada yer aldı.

agustos_2014_verilen_yatirim_tesvik_belgeleri 2014_agustos_ayi_yatirim_tesvik_verilen_iller

Ekonomi Bakanlığı tarafından verilen Yatırım Teşvik Belgesi listesi  Resmi Gazete’de yayınlandı. 10 yeni otel projesi “Yatırım Teşvik Belgesi“, 2 otel ise “Modernizasyon” belgesi aldı. Toplamda 61. 700.000 Türk Lirası harcanarak tamamlanacak olan yatırımlar ile 278 yeni istihdam sağlanacak. Yeni otel yatırımları yatak kapasitesini 1305 adet artıracak. Toplam 7 şehirde yapılacak yatırımlardan otel sayısında İstanbul 4 otel ile birinci sırada yer alıyor. İlave yapılacak yatak sayısında da İstanbul 706 yatak ile ilk sırada, Aydın ise 176 yatak ile 2’inci sırada yer alıyor.

Turistik Otelciler, İşletmeciler ve Yatırımcılar Birliği (TUROB) Başkanı Timur Bayındır; Yatırım Teşvik Belgesi‘ne bağlanan otel yatırımlarında Ağustos ayında bir yavaşlama görüyoruz. Bu ay ile birlikte ülkemizde otel yatırımı yapılacak şehir sayısı 49’a çıktı. Her ne kadar yatırım yoğunluğu Antalya ve İstanbul’da olsada, Anadolu şehirlerinde yavaş ta olsa yatırımlarda artış gözlemliyoruz. Yatırımların Anadolu da yoğunlaşmasını turizmin çeşitlendirilmesi yolunda çok önemli bir adım olarak görüyoruz” diye konuştu.

ankara_danismanlik1

Kaynak

Yorum yapın

one × one =

Ankara Danışmanlık