CCN Laboratuvar Hizmetlerine 1 Milyar 600 Milyonluk Yatırım Teşvik Belgesi Verildi

 

CCN Laboratuvar Hizmetlerine 1 Milyar 600 Milyonluk Yatırım Teşvik Belgesi Verildi

CCN’nin Ankara genelinde yedi adet laboratuvar açacağı belirtildi.

2017 aralık ayı içerisinde toplam da 8 milyar 834 milyon TL değerinde yatırım öngörülen 583 proje kapsamında yatırım teşvik belgesi düzenlendi. Söz konusu dönem dönem de en yüksek tutardaki yatırımın 1 milyar 600 milyon TL ile CCN Laboratuvar Hizmetleri ve Yönetim AŞ’ye ait olduğu bildirilildi.

Yatırım teşvikleri çerçevesinde söz konusu dönem içerisinde il bazında Malatya’nın ve Aydın’ın ön plana çıktığı dile getirilirken, yüksek hacmi bulanan yatırımın laboratuvar hizmetleri alanından geldiği bildirildi. 582 proje adına düzenlenen yatırım teşvik belgeleri çerçevesinde 1 milyar TL’den fazla ithal makine ve teçhizat kullanımıyla birlikte, 25 bini aşkın kişinin istihdam edileceği öngörüldü.

Ankara’ya 1 milyar 603 milyon TL yatırım planlayan CCN’nin yedi laboratuvar barındıran bir kompleks kuracağı ifade edilirken, şirketin yatırım doğrultusunda Katma Değer Vergisi istisnasından, vergi indiriminden, 2 sene sigorta primi işveren hissesi desteğinden ve yatırım yeri tahsisi desteğinden faydalanacağı dile getirildi.

Söz konusu dönem içerisinde Malatya’da 2 adeti aynı olmak kaydıyla toplam 3 firmadan 788 milyon TL değerinde yatırım teşvik belgesi talebi başvurusu gerçekleştirilirken, Anateks’in, pamuk ipliği yatırımının modernizasyonu adına iki farklı başvuru bazında 511 milyonu aşkın teşvik belgesi aldığı belirtildi. Ayrıca Çalık Denim’in de bahsi geçen bölgede iplik boyama tesisinin modernizasyonu ve tevsi yatırımı adına 277 milyon TL değerinde yatırım teşvik belgesi aldığı ifade edildi.

Öte yandan Aydın’da ise üç farklı proje adına 500 milyon TL’yi aşkın yatırım teşvik belgesinin düzenlendiği bildirildi. Bien Yapı Ürünleri’nin seramik yatırımı adına 300 milyon TL değerinde teşvik belgesi aldığı söylenirken, Kahramanmaraş Çimento’nun ise gaz beton yatırımı adına 108 milyon TL değerinde teşvik belgesi aldığı aktarıldı.

Hakkında Ankara Danışmanlık

Ankara Danışmanlık kuruluş 1986.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

3 × four =

x

ANKARA DANIŞMANLIK

Yatırım Teşvik Belgesi Nedir

YATIRIM TEŞVİK BELGESİ NEDİR Sanayi yatırımından, otel yatırımına bir çok sektöre yatırım teşvik belgesi alıp teşviklerden yararlanılabilir. Peki yatırım teşvik belgesi nedir? Yatırım teşvik belgesi Türkiye Cumhuriyeti tarafından, yatırım oranının ...

Yabancı İşçi Çalıştırma Şartları

YABANCI İŞÇİ ÇALIŞTIRMA ŞARTLARI Yabancı işçi çalıştırmak isteyen şirketler, yabancı işçi çalıştırma şartlarını bilmek isterler diye yazıyoruz. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığından alınan bu izin konusunda bilinmesi gerekenler var. Peki ...

Türk Vatandaşlığına Alınma

TÜRK VATANDAŞLIĞINA  ALINMA   Türk Vatandaşlığı Başvurusu İstenilen Belgeler Başvuru Formu (VAT-3), 2 Adet 50×60 mm boyutunda beyaz fonda, desensiz ICAO tarafından belirlenen ve makinede okunabilen biyometrik fotoğraf, Kişinin hangi ...