6’ncı bölge değil 66’ncı bölge teşviki verseniz de bazen olmuyor

“6’ncıBbölge Değil 66’ncı Bölge Teşviki Verseniz de Bazen Olmuyor”

 

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci YASED (Uluslararası Yatırımcılar Derneği) tarafından düzenlenen   “Sürdürülebilir Küresel Rekabet İçin Bölgesel Merkez Türkiye Konferansı’nda “6’ncı bölge değil 66’ncı bölge teşviki verseniz de bazen olmuyor” dedi.

Bakan Zeybekci, Uluslararası Yatırımcılar Derneği tarafından düzenlenen konferansta yatırım teşvik belgesi ile ilgili şunları söyledi:

Doğrudan yabancı yatırım için Türkiye’ye gelen yatırımcıları emanet olarak gördüklerini belirten Zeybekci, Misafir olarak değil. Üstüne titrediğimiz önemin anlaşılması için söylüyorum. Emanet, bizim için son derece önemlidir. Onların Türkiye’ye geldiklerinde en iyi imkan ve ortamda kendilerini güvende ve bu ülkeye ait hissetmelerini önemsiyoruz. O hassas dönemi son derece önemsiyoruz. Şunu bilmenizi istiyorum Bakanlığımızın kapısı 24 saat açık. Yaşanan en ufak problemin bize bildirilmesini istiyoruz dedi.

“Türkiye’yi 6 bölgeye böldük. 1’den 6’ya kadar her bölgenin farklı teşvik uygulamaları var. Bazen bazı yerlere yatırımın gitmesi için, iklimin oluşması için 6. bölge teşviki vermeniz de yetmiyor. İllaki oraya giden, orada bu ortamı değiştirmeye razı olan birinin ortaya çıkması lazım. 6. bölge değil 66. bölge teşviki verseniz de bazen olmuyor. Ama biri gidip de orada işe başladığında bir anda oradaki insanların bakış açısı değişiyor. Oradaki gençlerin, esnafın, zanaatkarın, KOBİ’lerin dünyaya bakış açısı değişiyor ve özenmeye, taklit etmeye başlıyorlar. Onun etrafında bir çekim merkezi oluşuyor.”

Yorum yapın

15 − nine =

Ankara Danışmanlık